herbaty świata

Herbaty świata nie tylko do picia

Herbaty świata i ich zastosowanie

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie jest herbata. Najróżniejsze herbaty świata są znane z tego, że korzystnie wpływają na nasze zdrowie i poprawiają nasze samopoczucie. Okazuje się jednak, że ich zastosowanie wcale nie musi ograniczać się tylko do picia – herbaty są chętnie wykorzystywane przy sprzątaniu i odświeżaniu domu. Oto kilka sposobów na użycie herbaty w trakcie wykonywania domowych porządków.

Redukcja nieprzyjemnego zapachu.

Czarna herbata świetnie nadaje się do usuwania przykrych zapachów, np. z koszy na śmieci. Wystarczy wysypać trochę niezaparzonych, suchych liści na dno. Skutecznie sprawdzi się także, jeśli chcemy pozbyć się nieprzyjemnej woni z dłoni, np. ryby lub czosnku – wystarczy przepłukać je w naparze z herbaty.

Czyszczenie dywanów

Jeśli chcemy odświeżyć i wyczyścić dywan naturalnym środkiem, świetnie nada się do tego zielona herbata. Wystarczy posypać dywan suchymi, zużytymi liści zielonej herbaty, pozostawić na około 10 minut, a potem odkurzyć.

Mycie naczyń

Aby uniknąć szorowania bardzo brudnych naczyń, warto namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem czarnej herbaty. Dzięki temu czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze – brud nie będzie stawiać oporu.

Odświeżacz powietrza

Torebki herbaty mogą być stosowane jako małe odświeżacze powietrza. Wystarczy skropić je paroma kroplami ulubionego olejku eterycznego (np. lawendowego) i zawiesić w szafie.

Domowy środek do okien

Zaparzona ponownie herbata np. earl grey, może zostać użyta do stworzenia naturalnego środka do czyszczenia okien czy luster. Spryskaną powierzchnię należy przetrzeć suchą i czystą ściereczką.

Nawóz do roślin

Czarna herbata spokojnie może być stosowana nawet jako nawóz do roślin. Wystarczy podlewać kwiatki raz w tygodniu.

Nabłyszczacz do drewnianych mebli

Czarna herbata dobrze sprawdza się jako nabłyszczacz do mebli. Przecieramy powierzchnie takim naparem, a następnie polerujemy suchą ściereczką.

Dobra herbata

Do walki z najróżniejszymi zabrudzeniami okazuje się być najlepsza herbata. Jej uniwersalność sprawia, że dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką. Możemy zaopatrzyć się w cały zestaw herbat, aby móc wybierać spośród wielu rodzajów. Warto pamiętać, że raz zaparzone torebki herbaty najlepiej trzymać w lodówce, aby zachować ich świeżość na dłużej.