zestaw herbat

Zestaw herbat inny niż myślisz

Zestaw herbat – nietypowy zestaw

Herbaty świata są kojarzone przede wszystkim jako bardzo smaczny i aromatyczny napój. Można też z nich stworzyć super zestaw herbat. Szczególnie w zimne wieczory można rozgrzać się filiżanką tego płynu a w gorące – orzeźwić kompozycją z dodatkiem lodu. W zależności od tego czy jest to napar parzony z samych liści, czy też z dodatkami, może być przeznaczony na różne okoliczności.

Obecnie w dobrych sklepach można kupić zestawy herbat o niezwykle ciekawych zastosowaniach. Różnią się swoim przeznaczeniem od tych tradycyjnych, kojarzonych na co dzień. Mimo, że są to często dokładnie takie same składniki, ich użyteczność się zmienia. Można na przykład zastosować herbatę jako… dodatek do kąpieli. Najlepiej nadaje się do tego celu herbata zielona. Pozwala zrelaksować się, odprężyć i pozbyć stresu. Także z dodatkiem np. kwiatu rumianku, lipy czy róży, sprawia, że kąpiel jest niezwykle aromatyczna a dodatkowo ma prozdrowotne właściwości. Herbata z pokrzywą ma także właściwości antyseptyczne oraz zmniejszające potliwość.

Inne zastosowanie herbaty zielonej

Herbata zielona może być także stosowana jako płukanka do włosów. Podobnie jak dzięki użyciu herbaty czarnej, włosy stają się bardziej lśniące i wzmocnione. Herbata z dodatkiem pokrzywy sprawia, że nabierają nieco ciemniejszego odcienia. Natomiast herbata rumiankowa powoduje delikatne rozjaśnienie włosów.

Herbata na prezent

Innym oryginalnym oraz pomysłowym sposobem na wykorzystanie herbaty jako prezent jest zestaw herbat przeznaczonych na szczególne okazje. To nie tylko specjalnie zapakowane próbki w formie prezentu. Równie dobrą propozycję stanowi herbaciany kalendarz adwentowy. Zawiera 24 przegródek, do których włożone są różnego rodzaju torebki z aromatycznymi liśćmi. Można znaleźć różne odmiany, na przykład biała herbata na niedziele, różne odmiany rooibos czy też earl grey w dni powszednie. Każdego dnia można także próbować zupełnie nowych smaków. Kompozycja taka jest gotowa do zakupienia w sklepie internetowym lub dobrych herbaciarniach. Również można samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy komponując zestaw na każdy dzień z ulubionego gatunku herbaty. Każdy jej rodzaj – zarówno saute jak i z dodatkami – może stanowić bardzo oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych z okazji zbliżających się świąt.