herbata zimowa

Herbata zimowa – herbata na zimę?

Herbata zimowa najlepsza na mroźne dni

Zima kojarzy się z niskimi temperaturami, czasem też wiatrem, śniegiem, a w ostatnich latach także z częstymi typowo jesiennymi dniami. W każdym razie o tej porze roku łatwiej się marznie i łapie różne infekcje. Nic więc dziwnego, że po przyjściu do pracy lub domu, marzymy o filiżance lub kubku czegoś rozgrzewającego, a zarazem smacznego do picia. Świetnym rozwiązaniem jest wtedy jakaś herbata zimowa.

Ulubione napoje

Każdy ma własne upodobania, jeśli chodzi o napoje, po które najczęściej sięga. Trudno więc zapewnić, że konkretna herbata będzie smakowała każdemu, kto zdecyduje się ją skosztować. Jednak herbata sama w sobie zawsze ma pewne właściwości pozytywnie oddziałujące na pijącego. Przede wszystkim herbaty można podawać i na gorąco i na zimno – wręcz zmrożone – co już udowadnia, że wiele osób sięga po nią przez cały rok. Dlatego każdy dobry, profesjonalny sklep z herbatami proponuje bardzo różne herbaty, także świetnie sprawdzające się zimą. Warto wiec zajrzeć do takiego sklepu i wybrać coś dla siebie. Tutaj prawdopodobnie okaże się, że wielu wielbicieli tego napoju zna może maleńki odsetek odmian herbaty.

Herbata z imbirem

Jedną z herbat, którą poleca się na zimowe pogody, a którą zna już dość sporo osób, jest herbata z imbirem. Posiada ona pewne walory smakowe, świetnie rozgrzewa, a jednocześnie niesie ze sobą wszelkie dobrodziejstwa, z których słynie sam imbir. Taki rodzaj herbaty jest świetnym rozwiązaniem na rozgrzewkę, ale też już podczas przeziębienia. Przyspiesza leczenie, ale i uwalnia od bólów mięśni i stawów.

Inne egzotyczne herbaty na zimę

Jeśli ktoś szuka czegoś bardziej egzotycznego na zimę, dobra propozycją będzie masala chai. Jest to – najogólniej rzecz ujmując – indyjska herbata z dodatkiem m.in. imbiru, goździków, trawy cytrynowej, cynamonu oraz anyżu. Można spotkać się też z sugestią, że herbatę tę należy pijać z mlekiem. Faktem jest jednak, że dzięki swoim składnikom, ma niezapomniany aromat i świetnie rozgrzewa.

Pod pojęciem najlepsze herbaty na zimę kryje się bardzo wiele odmian tego napoju; pewnym jest wiec to, że każdy znajdzie pośród nich smak idealny dla siebie.